fototapeta-the-map-of-happiness-0.jpg.bi

PODRÓŻE

wina świata

Aptekarska Hurtownia Win Organicznych powstała z potrzeby poszukiwania najlepszego wina. Zwłaszcza że inicjator Aptekarz, Aleksander Żurek, cenił właściwości lecznicze wina, które znane są od starożytności.

 

O winie jako środku leczniczym i dietetycznym pisał Hipokrates (460–377 p.n.e.) i Katon Młodszy (234–149 p.n.e.),
a Pedanios Dioskorides (I wiek n.e.), autor sławnego traktatu O środkach leczniczych (I wiek n.e.), ostatnią część tego traktatu w połowie poświęcił właśnie winom. Pisze tam m.in.: „Wszystkie nie zmieszane i proste wina łatwo się wchłaniają, mają właściwości rozgrzewające, pobudzają apetyt, są dobre dla żołądka, mają właściwości odżywcze, działają nasennie, sprawiają, że ciało ma ładne zabarwienie. Pite w umiarkowanych ilościach, pomagają na wszelkiego rodzaju zatrucia (np. grzybami), a także na ukąszenia jadowitych węży. Są dobre na długotrwałe wzdęcia, na czkawkę i na biegunkę. (…) Natomiast stare i słodkie wina są dobre na dolegliwości pęcherza i nerek,
a także na różnego rodzaju rany i zapalenia.”

 

Ta potrzeba poszukiwania zainicjowała organizacją niecodziennych wypraw, pełne atrakcji, w tym także winiarskich, to efekt pasji. Dzięki naszej fascynacji poznaliśmy wielu niezwykłych ludzi, niesamowite miejsca i wspaniałe wina. Chcemy się z tym wszystkim z Państwem podzielić. Przygotowując każdą kolejną podróż, pragniemy, aby uczestnicy poczuli magię danego miejsca.